Tóth Péter Sándor
Tóth Péter Sándor vagyok, 1984-ben születtem Debrecenben. Nagyvarsányban egy Szabolcs megyei faluban nőttem fel. Középiskola elvégzése után a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karán, egyetemi Olaj és Gázmérnöki diplomát szereztem 2008-ban. 2013-ban a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi karán Vezetés és Szervezés képzésben Termelés és Szolgáltatás menedzsment szakirányon egyetemi diplomát szereztem. Egyetemi éveim alatt a Műszaki Földtudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának alelnöke voltam 2003-2005 évben, majd 2005 évtől a kar Hallgató Önkormányzatának elnöke 2008-ig. Többek között részt vettem az abban az időben zajló felsőoktatási rendszer átalakításában. Közösségért tett munkámért, 2008-ban az egyetem Rektora, Egyetemi Becsületdiplomát adott át részemre.
2008 óta dolgozom, eddigi karrierem során olajmérnöki diplomám volt meghatározó, fúrómérnökként és középvezetőként dolgoztam mind hazai mind nemzetközi cégeknek.
Jelenleg is aktív Mérnök kamarai Tag vagyok, Tervezői, Műszaki Vezetői és Műszaki Ellenőri jogosítványokkal.
Munkásságom főbb mérföldkövei:
• 2008-ban az Egyesült Államokban szereztem szakmai továbbképzést.
• 2010-2014. izlandi tanácsadó cégnek dolgoztam, ezen időszak alatt számos magyarországi nagyvárosban ma is működő geotermikus rendszer kialakításában vettem részt. (Szentlőrinc, Miskolc, Győr, Mosonmagyaróvár) Munkásságunkhoz fűződik az első magyar geotermikus koncesszió kidolgozása, az ehhez tartozó műszaki keretrendszer elkészítése.
• 2014 és 2018 között magyarországi szénhidrogén koncessziós területeket birtokló osztrák – orosz együttműködésben Bányászati Felelős Műszaki vezetőként dolgoztam, valamint a tevékenységekhez kapcsolódóan láttam el a cég műszaki vezetői munkáját.
• 2018 óta Kuvaitban dolgozom, a Kuvaiti Olajtársaság alkalmazásában.
Munkámból fakadóan 2010-től, 2020-ig Budapesten éltem, éltünk családommal. 4 éve élünk Budajenőn. Gyerekeim Liliána és Zétény 3 és 8 évesek. Fiam és lányom Budakeszin járnak általános iskolába, valamint bölcsődébe. Feleségem Tóth – Bénó Lilla egészségügyi diplomákkal rendelkezik, egy multinacionális gyógyszeripari cégnél dolgozik. Nagyon szeretünk Budajenőn élni, ezért nagyon fontos számomra a település múltja, jelene és jövője. Nem szeretnék más otthont magamnak és a családomnak.
Családos emberként én is örülök, hogy Budajenőn növekszik a népesség és egyre több család választja lakóhelyéül. Ugyanakkor ennek a fajta növekedésnek a mértékét ésszerűen kell szabályozni. Elkerülve más agglomerációs településeken kialakult túlnépesedést, az ésszerűtlen beépítéseket, a zöld területek csökkentését, valamint a kritikus infrastruktúráknak a túlterhelését, mint pl. az ivóvíz és szennyvíz hálózat.
A korábban átadott új szennyvíz vezeték, ami Telkiből indulva Budajenőn át Perbál, Tök településeken keresztül Zsámbékon gyűjti és a kezeli a szennyvizet, műszakilag nem volt indokolt Budajenő esetében és már most a működési kapacitás 90 -95% kihasználtságon üzemel. Ez azt jelenti, hogy bármelyik másik csatlakozott település vagy Budajenői további új szennyvízbe kötések esetén a rendszer túlterhelt lesz hamarosan. Emiatt szeretném, ha ennek a felülvizsgálata megtörténne. Akár biztosítva a meglévő csak a falunak épült szennyvíz kezelő állomás újbóli üzembehelyezését és ennek bővítését, a mi saját igényünknek megfelelően.
Kiemelt ügynek tekintem a szennyvízkérdésből fakadóan is a korábban tervezett ingatlan fejlesztések ésszerűsítését. Nem épülne társasház, valamint ikerház olyan területekre, ahol korábban egy telken egy családi ház építésére volt alkalmas. Az ugrásszerűen növekvő lakosság számot, sem a kritikus infrastruktúrák, sem az úthálózat nem lenne képes lekövetni a településen.
Mivel Budajenő nem rendelkezik kötöttpályás közlekedési lehetőségekkel, emiatt a növekvő lakosság szám, egyre több gépjárművet jelentene, ami későbbiekben túlzsúfoltságot, dugót okozna a településen belül is, valamint a mindennapos Budapestre ingázóknak is a már most is nehézkes közlekedésen felül. Extra teherként jelentkezne Telki, Budakeszi, Páty településeken is.
Nagyon fontosnak tartom a településen lévő szolgáltatások felülvizsgálatát, így a hulladék és a szelektívhulladék elszállítását. Ösztönözni, kell a lakosságot a szelektív hulladékgyűjtés mértékének a növelésére, de ehhez szükséges a megfelelő mennyiségű és gyakoriságú szelektív szemétszállítás. Továbbá szeretném, ha a kertekben keletkező zöld hulladékra nem hulladékként tekintenénk sem egyéni sem falu szinten, hanem annak a megfelelő helyre történő komposztálásával, mint értékes nyersanyagra. Ehhez szükséges a jelenlegi zöldhulladék gyűjtés szerződésének a felülvizsgálata. Meg kell vizsgálni, hogy milyen modernebb és jobb lehetőségeink vannak. Közvilágítás korszerűsítését és a hiányzó utcák közvilágítással történő ellátásnak megoldását is szorgalmazom.
Fontosnak tartom továbbá a falu közterületeinek, valamint játszótereinek tisztán tartását, karbantartását. Bízom benne, hogy együtt dolgozhatunk szeretett településünk fejlődéséért, szépüléséért!