Dr. Téglásy Pál András

Többen kérdezték, de ki vagyok én egyáltalán? Jöjjön itt egy rövid bemutatkozás:

Téglásy PálSzüleim révén székely és felvidéki gyökerekkel rendelkezem. Budapesten, katolikus családban nőttem fel testvéreimmel és iskoláimat is ott végeztem. Állatorvosként Baján, később Szekszárdon állami gazdaságban dolgoztam. Majd egy multinacionális, német vállalat magyarországi szaktanácsadói divízióját vezettem 12 évig, ami azzal járt, hogy vissza kellett jönnünk Budapest közelébe. Ekkor költöztünk Budajenőre, ahol két gyermekünket neveltük fel feleségemmel, akivel 38 éve házasodtunk össze. Ezután egy magyar tulajdonú cégcsoportnál a tulajdonos mellett ügyvezetőként dolgoztam több mint 10 évig. Kormánytisztviselőként 11-éve dolgozom, ahol szakvizsgáztam közigazgatásból. Minisztériumi munkám során először az uniós pályázatok kiírásának folyamatában vettem részt, majd főosztályvezetőként a civil szervezetek, egyesületek működési környezetének szakmai elősegítése, valamint a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács titkársági feladatainak ellátása volt a munkám. Később, minisztériumi pályázatok kezelő szervezeténél a főigazgató munkáját segítettem főtanácsadójaként. A Miniszterelnökségen az Egyházi és Nemzetiségi Kapcsolatokért felelős államtitkár tanácsadója és egyben a Karitatív Tanács titkára lettem, s vagyok azóta is. A több mint 40 év munkában szerzett tapasztalatom – állami vállalat, nemzetközi multiszektor, magántulajdonú cég és végül a közigazgatás – úgy gondolom, alkalmassá tesz arra, hogy településünkért a lehető legtöbbet tegyem.

Budajenőre költözésünk után egyre inkább fontosnak tartottam, hogy ne „kívülállóként” bíráljuk a rossz döntéseket, hanem magunk tegyünk településünk jövőjéért. A 1998-as budajenői önkormányzati választásokon többedmagammal egy csapatban indulva megválasztottak bennünket képviselőnek. Fontos dolgokat tűztünk a zászlónkra, az iskola megtartását, sőt megerősítését, településünk értékeinek megőrzését, a természet adta lehetőségeink megóvását. Céljainkat sikerült elérni. Később 2008-ban, amikor az Önkormányzat egy, a falu másik végén tervezett körforgalommal bevezette volna az Esztergomot - M1 autópályával összekötő mentesítő út teljes forgalmát a faluba, napok alatt megszerveztünk egy lakossági fórumot, melynek eredményeként elálltak a tervtől.

Talán 10 évvel ezelőtt kiderült, hogy az önkormányzat már előrehaladott tárgyalásokat folytatott a mobilszolgáltatókkal egy átjátszó torony létesítésére. A Dombtető (Hilltop) legmagasabb pontjára tervezett 50 m magas (mint a Páty felőli leágazásánál) átjátszó torony veszte végül nem az a hiba volt, hogy mindezt „véletlenül” egy családi ház kertjébe tervezték!, hanem a lakosság józan felháborodása, mely ismét csak az általunk szervezett lakossági fórumon vált világossá a vezetés számára.

Mostani, polgármesterségért indulásomnak oka az, hogy településünk vezetése mintha a többévi állami támogatásokból sikeresen építkező jövőjét feláldozta volna, az eddigi értékeket aprópénzre váltja. Sajnos úgy, ahogy a legtöbb agglomerációs településen, Budajenőn se előzte meg az infrastruktúra fejlesztése a falu lakosságbővítését. Ennek következményei már most érezhetőek. Ezt nem nézhetjük, nézhetem tétlenül, különösen úgy, hogy életem hátralévő éveit (remélhetőleg még igen hosszan) itt szeretném leélni.

Legyen Budajenő olyan szép és élhető, amiért mindig is ideköltöztek az emberek!